Eesti kaitsetöösturid osalevad ühisstendiga Abu Dhabis messil

22.02.2021

Back

Ettevõtlus Arendamise Sihtasutus (EAS) viis koostöös Eesti Kaitsetööstuse Liiduga ettevõtted Eesti ühisstendiga rahvusvahelisele kaitsetööstuse messile IDEX 2021, mis toimub 21.-25. veebruarini Abu Dhabis.

EASi Araabia Ühendemiraatide ekspordinõuniku Ege Devoni sõnul on kaitsetööstusmess IDEX üks suuremaid ja tähtsamaid kaitse- ja relvatööstuse valdkonna messe maailmas. „IDEX on suurepärane võimalus Eesti kaitsetööstuse ettevõtetel esitleda oma uusimaid tehnoloogiaid piirkonnas, kus hinnatakse toodete innovaatilisust ja otsitakse uusi lahendusi,“ ütles Devon.

„Peale eelmisel aastal toimuma pidanud messide tühistamist on väga hea meel, et IDEX siiski toimub ja Eesti kaitsetööstuse ettevõtetel on võimalik sellest füüsiliselt osa võtta. Olukorras, kus mitmed partnerid Euroopast otsustasid messil mitte osaleda, on kindlasti märkimisväärne, et meie oleme kohal ja esitleme oma tooteid,“ ütles Defence Estonia klastri juht Helen Naarits. Tema sõnul tõstab see võõrustajate silmis Eesti nähtavust ja näitab, kui oluliseks me Lähis-Ida regiooni peame.

Eesti ettevõte DefSecIntel on messil mobiilse seireplatvormi lahendusega, mis koosneb automaatselt laetavatest autonoomsetest droonidest, kaugseire kaameratest ning vastavast juhtimistarkvarast. Nende juhi Jaanus Tamme sõnul peab seal regioonis äri tegemiseks kindlasti ka messil kohal olema. „Ühisstend võimaldab Eesti firmadel paista suuremana ning pakkuda ühiselt suuremat väärtust sealsetele klientidele. Meie konkurentideks on suurfirmad, kes on seal alati suurelt väljas,“ rääkis Tamm.

Milremi ekspordijuht Gert Hankewitz nõustus, et IDEXil osalemine on Lähis-ida ja Põhja-Aafrika turgudel läbilöömiseks eluliselt oluline. „Tegemist on regiooniga, kuhu müümine on omaette väljakutse, mistõttu peab kõik võimalused oma toodete näitamiseks ära kasutama,“ ütles Hankewitz. Milrem Robotics esitleb IDEXil oma mehitamata maismaasüsteeme ning põhirõhk on sel aastal intelligentsetel funktsioonidel, mis võimaldavad sõidukitel minimaalse operaatori sekkumisega erinevaid ülesandeid täita.

IDEX 2021 Eesti riiklikul ühisstendil osalevad: Threod Systems OÜ, Toci OÜ, Milrem AS, SOLEEST OÜ, Defendec OÜ ja DefSecIntel OÜ. Partnerina osaleb ühisstendil Eesti Kaitsetööstuse Liit. Lisaks on Eestist kohal Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse õhu- ja mereväe kategooriajuht Asko Kivinuk, soomustatud sõidukite ja tehnika kategooriajuht Ivar Janson ning Riigi Infosüsteemi Ameti intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Tõnu Tammer.

IDEX  on üks suuremaid ja tähtsamaid kaitse- ja relvatööstuse messe maailmas. Ülemöödunud aastal osales messil 1235 eksponenti, üle 100 000 külastaja ning 175 ametlikku delegatsiooni.

Messi kodulehekülg on www.idexuae.ae

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Back