Eesti Kaitsetööstuse Liidu uuenenud nõukogu koosseisu kohtumine

22.06.2020 – 22.06.2020 | Tallinn, Estonia

Back

Täna, 22.06, kogunes Eesti Kaitsetööstuse Liidu (EKTL) uuenenud koosseisuga nõukogu. Nõukogu valis oma esimesel koosolekul nõukogu esimeheks tagasi Taavi Veskimägi, kes on olnud seotud Kaitsetööstuse Liidu tegevusega alates liidu loomisest 2009.aastal.

3. juunil toimunud EKTL üldkoosolekul valiti liidu nõukogusse 6 uut liiget Merle Maigre, Ingvar Pärnamäe, Jaanus Tamm, Arno Vaik, Kuldar Väärsi ja Oliver Väärtnõu. Eelnevalt olid nõukogus Villiko Nurmsalu, Heino Piirsalu ja Taavi Veskimägi.

Lisaks arutati uuenenud nõukogu koosseisu esimesel istungil liidu teise poolaasta tööplaani, nõukogu liikmete vahelist tegevusvaldkondade jaotust ja liidu strateegia ja Eesti kaitsetööstuspoliitika uuendamisega seotud küsimusi.

Taavi Veskimägi sõnul on valitud nõukogu oluliseks ülesandeks koostöös riigiga uuendada Eesti Kaitsetööstuspoliitika, kujundada kaitsetööstuse liit ümber kaitse- ja kosmose tööstuse liiduks ning kindlustada vajalik õiguslik raamistik kaitsetööstuse käsitlemiseks osana Eesti laiapindsest riigikaitsest. „Oleme viimased 10.aastat väga edukalt arendanud Eesti kaitsetööstust, mille veenvaks tunnistuseks Eesti kaitsetööstuse ettevõtete edu Euroopa Liidu  kaitsetööstuse arendamise programmi konkursil, kus meie ettevõtted olid edukuselt kolmandad liikmesriikide seas. Nüüd tahame sama teha Eesti kosmose tööstuse edendamisel, muutes liitu klassikaliseks kaitse- ja kosmosetööstuse liiduks.“

Kaitsetööstuse liit loodi 2009.a. veebruaris ja koondab tänaseks üle saja ettevõtte, mis hõlmavad kõiki olulisi kaitsetööstuse valdkondi. Liidu eesmärgiks on paremate võimaluste loomine liitu kuuluvate ettevõtete kaitseotstarbeliste teenuste ja kaupade turul ning olla strateegiline partner Eesti riigile, et selle kaudu tugevdada Eesti kaitsevõimet ja panustada majanduse arengusse.

Kaitsetööstuse liit on Eesti Tööandjate Keskliidu liige.

Täiendav informatsioon Tarmo Ränisoo, tel: 5551 8896, tarmo.ranisoo@defence.ee

Back